Drzwi antywłamaniowe do domu

Jak pokazują statystyki z roku na rok powiększa się liczba włamań dokonywanych w Polsce. Ofiarami padają nie tylko domy jednorodzinne, stojące gdzieś na uboczu, ale także mieszkania w zabudowie wielorodzinnej. Jak uchronić swoje mieszkanie przed włamaniem? W mieszkaniu pierwszą i najbardziej podstawową ochroną przed kradzieżą są drzwi wejściowe. Dlatego warto wybrać jeden z modeli antywłamaniowych wysokiej jakości firmy Gerda. Jak są zbudowane drzwi antywłamaniowe? Dzięki jakim elementom skutecznie ochronią nasz dobytek przed kradzieżą?

REKLAMA:

Kraty i pręty

Klasa antywłamaniowa danych skrzydeł jest w dużej mierze uzależniona od ich budowy wewnętrznej. Drzwi najniższej klasy RC1 są to zwykłe, niczym nie wzmacniane skrzydła, których konstrukcję tworzy ramiak z wypełnieniem i panelami. Skrzydła klas od RC2 do najwyższej RC4 są wzmacniane od wewnątrz. W jaki sposób? Głównie za pomocą specjalnie wzmacnianych, hartowanych prętów stalowych, jak w drzwiach wejściowych Gerda COMFORT 60 i PREMIUM 60, lub stalowej kratownicy, która znajduje się w konstrukcji drzwi wejściowych Gerda STAR 60. Tak wzmocniona konstrukcja, wypełniona poliuretanową pianką i przykryta z zewnątrz panelami zapewniają bezpieczeństwo w przypadku próby zniszczenia drzwi. Panele zewnętrzne znajdujące się z obu stron są wymienne, więc możemy sami dobrać odpowiedni wygląd naszych drzwi tak, aby idealnie pasowały do naszego wnętrza i dobrze wyglądały od strony klatki schodowej lub korytarza.

Zamek i rygle

Kolejnym, ważnym elementem skrzydeł antywłamaniowych jest ich zamek. Drzwi wejściowe Gerda wyposażone są w unikatowy zamek główny, wyposażony w 11 ruchomych rygli, a także zamki dodatkowe. Ponadto drzwi Gerda zostały wyposażone w stałe bolce antywyważeniowe. Ponadto w modelach klasy antywłamaniowej RC3 i RC4 dostępny jest dodatkowy, pionowy rygiel, sterowany za pomocą zamka głównego.

Ościeżnica i zawiasy

Drzwi wejściowe Gerda zostały także wyposażone we wzmocnioną ościeżnicę. Odpowiednie zabezpieczenie przed wyjęciem skrzydła z ościeżnicy zapewniają specjalnie zaprojektowane zawiasy. Zawiasy w skrzydłach firmy Gerda posiadają także możliwość ich regulacji w trzech płaszczyznach. Dzięki temu w razie poprawek nie musimy demontować całego skrzydła.